Piekarnia  BREL s.c. powstała w 1992 roku w Myszkowie jako firma rodzinna.

Z roku na rok piekarnia poszerzała swoją ofertę asortymentową i zdobywała

nowych klientów. Od tamtej pory, z małej rodzinnej firmy zatrudniającej kilka

osób rozwinęliśmy działalność produkcyjną, dziś zatrudniamy około 200 osób.

Tak duża dynamika rozwoju była spowodowana rozpoczęciem współpracy z jedną

z największych sieci handlowych w Polsce – siecią Biedronka.

Dla powiększenia mocy produkcyjnych w 2008 roku został otwarty drugi zakład produkcyjny w Poraju. Otwarcie drugiej piekarni spowodowało specjalizację produkcyjną zakładów, i tak w piekarni w Myszkowie dominuje produkcja ręczna, natomiast w Poraju piekarnia jest zautomatyzowana i jest to piekarnia przemysłowa. Przedmiotem produkcji jest wiele gatunków i rodzajów pieczywa oraz pieczywo cukiernicze. W obu piekarniach został wdrożony system zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności HACCP. System ten jest stale doskonalony i dostosowywany do zmieniających się warunków organizacyjnych i rozwoju produkcji.  Wykorzystujemy najnowsze technologie stosowane w piekarnictwie oraz własne udoskonalane receptury. Nowoczesny park maszynowy pozwala na to, by procesy produkcyjne odbywały się zgodnie ze światowymi tendencjami w piekarnictwie pod stałą kontrolą laboratorium wewnątrzzakładowego i doświadczonych technologów. Mocną stroną wszystkich naszych produktów są tradycyjne receptury, co w połączeniu z nowoczesną techniką produkcji pozwala uzyskać wyroby trwałe, bardzo smaczne, estetycznie i funkcjonalnie opakowane.

 

Cele firmy realizowane są przez ciągłe podnoszenie standardów technicznych infrastruktury i wyposażenia, stałe monitorowanie i analizę wymagań klientów, nieustanne podnoszenie kwalifikacji, świadomości i poczucia odpowiedzialności pracowników, realizowanie zakupu surowca u zatwierdzonych dostawców, doskonalenie metod produkcyjnych.

 

Misją naszej firmy jest zaoferowanie naszym klientom produktów bogatym, naturalnym smaku, wysokich walorach odżywczych i wyprodukowanych

w warunkach zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Dotacja UE